League Best & Fairest

2019 Best & Fairest Winners

QFA Division 1 HART Sport Cup (Duncanson-Todd Medal) Winner: Rowan Page, Springwood
QFA Division 1 Reserves (Noel Wallis Medal) Winner: Nathan Winter, Noosa
QFAW Division 1 Winner: Rebecca Goodwin, Broadbeach
QFA Division 2 (Col Tobiasen Medal) Winner: Jack Brown, Kenmore
QFA Division 2 Reserves Winners: Blake Joseph, Alexandra Hills & Dean Wayne, Kenmore
QFAW Division 2 North Winner: Samara Mahoney, Ipswich Eagles
QFAW Division 2 South Winner: Jordan Troutman, Beenleigh 
QFA Division 3 (Nev Poppleton Medal) Winner: Kelly Castle, Moreton Bay 
QFA Division 3 Reserves Winner: Dane Sutherland, Wynnum
QFA Division 4 Winner: Jacob Guise, Jimboomba
QFA Division 5 Winner: Anthony Penny, Marcellin 
QFA Northern Rivers (John Mason Medal) Winner: Damian Gray, Byron Bay
QFAW Northern Rivers Winner: Laani Winkler-Harding, Ballina
QFA Northern Rivers Reserves Winner: Jai Berry, Byron Bay
QFA Colts White (Eunice & Les Ferguson Medal) Winners: Samuel Schlaghecke, Burleigh & Jess Caruana, Beenleigh 
QFA Colts Maroon (Darryl & Carmel Gould Medal) Winners: Benjamin Thomas, Maroochydore & Mitchell Lake, Western Districts
Queensland Inclusion Team Best & Fairest (Brian Douge Award): Graydon Poulsen


2018 Best & Fairest Winners

QFA Division 1 HART Sport Cup (Duncanson-Todd Medal): Rowan Page, Springwood
QFA Division 1 Reserves: Thomas Furness, Caloundra
QWFA Division 1: Lily Postlethwaite, Moreton Bay
QFA Division 2 (Col Tobiasen Medal): Thomas Overington, Park Ridge
QFA Division 2 Reserves: Nathan Hogg, Coomera
QWFA Division 2 North Winner: Laura Sevil, Jindalee
QWFA Division 2 South Winner: Hannah Blaine, Robina
QFA Division 3 (Nev Poppleton Medal) Winner: Daniel Duffield, Kedron
QFA Division 3 Reserves Winner: Andrew Kouvaras, Redcliffe
QFA Division 4 Winner: Jacob Guise, Jimboomba
QFA Division 5 Winner: Michael Hutchinson, Aspley and Daniel Morgan, Ipswich Cats
QFA Northern Rivers Winner: Daniel Hawkins, Tweed Coast
QWFA Northern Rivers Winner: Jessica Ward, Ballina
QFA Northern Rivers Reserves Winner: Timothy Price, Ballina
QFA Colts White (Eunice & Les Ferguson Medal) Winner: Kelly Castle, Moreton Bay
QFA Colts Maroon (Darryl & Carmel Gould Medal) Winner: Dillon Lewis, Southport
Queensland Inclusion Team Best & Fairest (Brian Douge Award ): Brad Lawrence


2017 Best & Fairest Winners

QFA Division 1 HART Sport Cup (Duncanson-Todd Medal): Rowan Page, Springwood (22)
QFA Division 1 Reserves: Thomas Furness, Caloundra (23)
QWFA Division 1: Jessica Davy, Moreton Bay (23)
QFA Division 2 (Col Tobiasen Medal): Jonathon Giles, Moreton Bay (31)
QFA Division 2 (Frank Sutherland Medal) Reserves: Blair Surmon, Moreton Bay (17)
QWFA Division 2 Winner: Tara Smith, Broadbeach (18)
QFA Division 3 Seniors Winner: Robert McCoy, Wynnum (21)
QFA Division 3 Reserves Winner: Justyn Bilston, Ipswich (15)
QFA Division 4 Winner: Marcus Schrader, Sandgate (17)
QFA Division 5 Winner: Joshua Furnari, Ferny Grove (25)
QFA Northern Rivers Winner: Glen Phelps, Tweed Coast (17)
QWFA Northern Rivers Winner: Sophie Thomson, Ballina (11)
QFA Northern Rivers Reserves Winner: Daniel Thomas, Byron Bay (8)
QFA Colts Maroon (Darryl & Carmel Gould Medal) Winner: Anthony Djurovitch, Southport (20)

Our Supporters