Show your colours at SEQ Junior Grand Finals

“Bring as much colour and support for the kids as you can,” that’s the message from Brisbane, Gold Coast and Sunshine Coast Juniors ahead of their grand finals this weekend.

It’s the first time all South East Queensland junior grand finals have been held on the same weekend.

Brisbane Juniors kick off the celebrations on Friday and, with 21 games across three days, Yeronga’s Leyshon Park will be buzzing.

Parking at this venue is limited so please allow plenty of time to get to yourself there.

For Gold Coast Junior, Palm Beach Currumbin’s Salk Oval is the action epicentre, with the first whistle to be blown at 8:00am Saturday morning.

Fisherman’s Road, Maroochydore is the hotspot for Sunshine Coast Juniors, with matches scheduled for Sunday.

With a focus on fun and providing the best possible environment to allow kids to shine, we remind all attending that these are alcohol free events.

BRISBANE JUNIORS LEYSHON PARK YERONGA
   
Under 17 Girls Trophy 6:30 PM 8-Sep-2017 MORETON BAY/WILSTON GRANGE Vs BEENLEIGH/IPSWICH
   
Under 13 Girls Division 2 6:15 PM 8-Sep-2017 CALAMVALE Vs REDLAND
Under 15 Girls Division 2 8:00 PM 8-Sep-2017 GREATER SPRINGFIELD Vs BEENLEIGH
   
Under 12 Division 2 8:30 AM 9-Sep-2017 CALAMVALE Vs WYNNUM
Under 14 Division 3 10:15 AM 9-Sep-2017 CALAMVALE Vs MORETON BAY
Under 14 Division 2 12:00 PM 9-Sep-2017 REDLAND WHITE Vs NARANGBA
Under 16 Division 4 1:45 PM 9-Sep-2017 MORETON BAY Vs MORNINGSIDE RED
Under 16 Division 3 4:00 PM 9-Sep-2017 COORPAROO Vs WESTS JUNIORS WHITE
   
Under 12 Division 5 8:00 AM 9-Sep-2017 ASPLEY BLACK Vs ROCHEDALE
Under 12 Division 4 9:45 AM 9-Sep-2017 WILSTON GRANGE BLUE Vs MT GRAVATT WHITE
Under 12 Division 3 11:30 AM 9-Sep-2017 NARANGBA Vs MAYNE
Under 14 Division 5 1:15 PM 9-Sep-2017 SPRINGWOOD Vs WESTS JUNIORS WHITE
Under 14 Division 4 3:00 PM 9-Sep-2017 ZILLMERE Vs ASPLEY BROWN
   
Under 12 Division 1 8:30 AM 10-Sep-2017 ASPLEY GOLD Vs COORPAROO NAVY
Under 14 Division 1 10:15 AM 10-Sep-2017 MORNINGSIDE BLACK Vs MT GRAVATT BLUE
Under 16 Division 1 Trophy 12:00 PM 10-Sep-2017 SANDGATE GREEN Vs MAYNE
Under 16 Division 1 Cup 2:15 PM 10-Sep-2017 ASPLEY GOLD Vs WESTS JUNIORS MAROON
   
Under 13 Girls Division 1 8:00 AM 10-Sep-2017 JINDALEE Vs KEDRON
Under 15 Girls Division 1 9:45 AM 10-Sep-2017 JIMBOOMBA Vs CALAMVALE
Under 17 Girls Cup 11:30 AM 10-Sep-2017 COORPAROO Vs NARANGBA
Under 16 Division 2 1:15 PM 10-Sep-2017 NARANGBA Vs PARK RIDGE
GOLD COAST  JUNIORS PALM BEACH CURRUMBIN
Under 12 Division 1 8.00 am 9-Sep-2017 PALM BEACH CURRUMBIN Vs SOUTHPORT
Under 14 Division 1 9.40 am 9-Sep-2017 PALM BEACH CURRUMBIN Vs SOUTHPORT GREY
Under 16 Division 1 11.10am 9-Sep-2017 BROADBEACH Vs SOUTHPORT
Under 13 Girls 1.10 pm 9-Sep-2017 BURLEIGH Vs SOUTHPORT
Under 15 Girls 2.50 pm 9-Sep-2017 BURLEIGH VS SOUTHPORT
   
Under 12 Division 2 8.00 am 10-Sep-2017 PALM BEACH CURRUMBIN Vs TWEED COOLANGATTA
Under 14 Division 2 9.40 am 10-Sep-2017 TWEED COOLANGATTA Vs ORMEAU
Under 16 Division 2 11.10am 10-Sep-2017 SOUTHPORT Vs CARRARA
Under 17 Girls 1.10 pm 10-Sep-2017 BROADBEACH Vs SOUTHPORT
SUNSHINE COAST FISHERMAN’S RD MAROOCHYDORE
Under 12 Division 2 9.00am 10-Sep-2017 GYMPIE CATS Vs MAROOCHYDORE ROOS
Under 12 Division 1 9.30am 10-Sep-2017 MAROOCHYDORE GREEN Vs MAROOCHYDORE GOLD
Under 13 Youth Girls 10.45am 10-Sep-2017 NOOSA PINK Vs NORTH SHORE JETS
Under 14 Division 2 11.15am 10-Sep-2017 GYMPIE CATS Vs HINTERLAND NORTH SHORE
Under 14 Division 1 1.00pm 10-Sep-2017 MAROOCHYDORE GOLD Vs KAWANA PARK EAGLES
Under 17 Youth Girls 1.30pm 10-Sep-2017 COOLUM BEACH NORTH SHORE Vs KAWANA PARK CARDO’S
Under 16 2.45pm 10-Sep-2017 NOOSA TIGERS Vs MAROOCHYDORE GREEN

AFL QUEENSLAND IS PROUDLY SUPPORTED BY